A A A
Piknik ekologiczny

Podczas Pikniku ekologicznego „Ekologia jest trendy” każdy mieszkaniec, który przyniósł odpady otrzymał roślinę doniczkową lub krzew ogrodowy. Rozdaliśmy ponad 100 roślin.

Piknik mimo kapryśnej pogody zgromadził bardzo wielu mieszkańców. Pod namiotem Urzędu Miejskiego w Słomnikach można było dowiedzieć się wszystkiego o recyklingu i segregacji odpadów. Trwała tam także akcja „Wymień odpady na drzewko”. Krzew lub roślinę doniczkową otrzymały osoby, które przyniosły do naszego punktu pod halę sportową co najmniej jeden z wymienionych surowców: 10 butelek plastikowych, 3 kg makulatury, 15 opakowań szklanych, 30 nakrętek, 15 puszek aluminiowych, 20 baterii.

Akcja zorganizowana przez Urząd Miejski w Słomnikach cieszyła się dużym powodzeniem. Rozdaliśmy ponad sto roślin i krzewów – oczyszczający powietrze skrzydłokwiat i trzmielinę ogrodową.

Na dziedzińcu Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Słomnikach swoje umiejętności prezentowali uczniowie, były bowiem przedstawienia teatralne, koncerty, pokazy taneczne i wokalne. Na boisku trwały zawody sportowe, można było także pod okiem instruktora nauczyć się techniki nordic walking. Przy kramach starsi uczniowie, ale także nauczyciele m.in. wykonywali wspólnie z dziećmi prace artystyczne dotyczące tematyki ekologicznej, pletli przepiękne wianki z traw i kwiatów, ozdabiali twarze dzieciom. Nie zabrakło także zdrowych przekąsek owocowo-warzywnych, ale i tych słodkich przygotowanych przez rodziców uczniów ZSO w Słomnikach. Na placu przed halą sportową strażacy z OSP Słomniki i Miłocice prezentowali nowe wozy strażackie wraz ze sprzętem. Dzieci mogły wejść do środka, zobaczyć w z bliska, jak działają poszczególne urządzenia. Piknik zakończył się wspólną dyskoteką.

Galeria zdjęćOrganizatorem pikniku był Zespół Szkół Ogólnokształcących w Słomnikach i Urząd Miejski w Słomnikach.