A A A
ŚDM 2016

W dniach 26 lipca—1 sierpnia 2016 r. młodzi ludzie ze wszystkich kontynentów spotkają się w Krakowie z papieżem Franciszkiem na 31. Światowych Dniach Młodzieży, które odbywają się co dwa lata. Gmina Słomniki jest w gronie gmin goszczących pielgrzymów z całego świata.

 

Światowe Dni Młodzieży 2016 odbędą się pod hasłem „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią” i potrwają od 26 do 31 lipca 2016 roku. W kulminacyjnym momencie spodziewanych jest prawie 2,5 mln pielgrzymów, jednak już w pierwszych dniach może ich być w Krakowie ok. 500—700 tys. Polska po raz drugi będzie gospodarzem takiego spotkania — poprzednio gościła młodych w sierpniu 1991 roku w Częstochowie.

Ruszyła rejestracja pielgrzymów

W niedzielę 26 lipca nad wejściem do bazyliki Mariackiej w Krakowie umieszczono zegar odmierzający czas do Światowych Dni Młodzieży, które rozpoczną się dokładnie za rok. Uruchomiono także elektroniczny system rejestracji dla zainteresowanych udziałem w tym wydarzeniu — pierwszy skorzystał z niego papież Franciszek.

Zaproszenie do współpracy dla restauratorów, właścicieli punktów gastronomiczno-usługowych działających w zakresie wyżywienia.