A A A
Dym z komina

Od 28 listopada do 9 grudnia przenośny pyłomierz Polskiego Alarmu Smogowego  będzie sprawdzać, czym oddychają mieszkańcy naszej gminy.

Zamontowany na balkonie OSP pyłomierz, od poniedziałku rozpoczął monitorowanie powietrza, którym oddychają słomniczanie. Poniżej podajemy link, gdzie mogą Państwo śledzić aktualizowane na bieżąco wyniki tych pomiarów.

SPRAWDŹ JAKOŚĆ POWIETRZA W SŁOMNIKACH

Akcja jest organizowana przez Polski Alarm Smogowy i Radio Kraków, a udział w niej zadeklarowało  9 gmin, w tym Gmina Słomniki.

Aby pokazać, jakie znaczenie dla naszego zdrowia ma jakość powietrza, którym oddychamy, Radio Kraków wraz z Województwem Małopolskim i Polskim Alarmem Smogowym organizuje „białe niedziele”, podczas których prowadzone są m.in. bezpłatne badania spirometryczne. Specjalny spirobus stanie na Rynku w  Słomnikach 4 grudnia w godzinach od 9.00 do 15.00. Już dziś zapraszamy wszystkich mieszkańców naszej gminy do skorzystania z możliwości bezpłatnego przebadania się wraz z bezpłatnymi konsultacjami lekarskimi.

Akcję Małopolska bez smogu podsumuje transmitowana na antenie „Otwarta debata Radia Kraków”, która odbędzie się 13 grudnia w Studiu im. Romany Bobrowskiej.