A A A
Anioły na Rynku

Już po raz czwarty choinkę na Rynku w Słomnikach ozdobiły dzieci ze szkół i przedszkoli z terenu gminy Słomniki – tym razem przepięknymi aniołami. To właśnie pod tak udekorowaną choinką odbyła się po raz drugi wigilia miejska „Podzielmy się świętami”.

Tegoroczna 4. edycja akcji choinkowej organizowanej przez Urząd Miejski w Słomnikach odbyła się pod hasłem „Świąteczne anioły na Rynku w Słomnikach”. Celem tegorocznej akcji była promocja piękna naszego herbu z wizerunkiem św. Michała Archanioła. Dzieci ze wszystkich szkół i przedszkoli w naszej gminie przygotowały 155 przepięknych aniołów, które można podziwiać na choince miejskiej na słomnickim Rynku. Serdecznie dziękujemy dzieciom, nauczycielom i rodzicom za przygotowanie wspaniałych ozdób. Dzieci otrzymają z tej okazji upominki i dyplomy.

To właśnie przy choince miejskiej odbyła się II edycja wigilii miejskiej „Podzielmy się świętami’ organizowanej przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Słomniki. Oprócz spotkania przy kolędzie i wspaniałych świątecznych przysmakach przygotowanych przez naszych lokalnych restauratorów i gminne koła gospodyń wiejskich organizatorzy zbierali pieniądze na terapię komórkami macierzystymi dla Patrycji oraz na turnus rehabilitacyjny dla Basi. Akcję można było wspomóc poprzez zakup ozdób świątecznych przygotowanych przez dzieci. Pod specjalnym namiotem była także prowadzona rejestracja dawców szpiku. Na najmłodszych czekała żywa szopka i św. Mikołaj, który rozdawał słodycze i upominki. Na scenie można było podziwiać Orkiestrę Dętą Echo ze Słomnik, Zespół Studencki, Zespół ludowy Pawie Oczko, góralską Kapelę Hurnawica, Belfer Band, Buskers Band Kraków, zespól New Venturo, Mikołajkowy Danse dla dzieci. Odbył się także pokaz gastronomiczny w wykonaniu uczestnika programu MasterChef.

Choć było bardzo zimno, świętowały wspólnie cale rodziny. Punktem kulminacyjnym wydarzenia była wspólna degustacja tortu przygotowanego przez firmę Animatort oraz życzenia świąteczne dla wszystkich mieszkańców od Burmistrza Gminy Słomniki Pawła Knafla, Zastępcy Burmistrza Michała Chwastka oraz Przewodniczącego Rady Miejskiej w Słomnikach Grzegorza Płażka – w brawurowo wykonanej wersji góralskiej. Życzenia w imieniu swoim i księży posługujących w parafii Bożego Ciała w Słomnikach złożyła także siostra Jolanta ze Zgromadzenia Sióstr Sercanek. Specjalne podziękowania dla wszystkich przekazała pani Barbara Waszuk ze Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Gminy Słomniki główna koordynatorka wydarzenia.

Galeria zdjęćPartnerzy wydarzenia: Studio Graficzne Mały Piksel, Rejtanówka, Zespół Szkół Ogólnokształcących w Słomnikach, Cichy Gaik, Zajazd na Wesołej, Intersnack, DKMS Pokonajmy Nowotwory Krwi, Wawel, Urząd Miejski w Słomnikach, Miejsko-Gminne Centrum Kultury w Słomnikach, Amplus, MStudio, PCK, Animatort, Tani Gaz, ColorVIsion, Dębowa Chata, Zajazd Leśniczówka, Akademia 3R, Sznurki ani-szydełkowa pasja, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, Zakład Gospodarki Komunalnej w Słomnikach, Nadleśnictwo Miechów, FHU Granex, F.H.U. Autokomis – Józef Żmigrodzki, Koła Gospodyń Wiejskich z gminy Słomniki, Szkoły: w Słomnikach, Waganowicach, Prandocinie, w Smrokowie – Koło Wolontariatu, w Kacicach, Niedźwiedziu, Rada Sołecka Orłów, Hurtownia Alti, Magdalena Dąbrowska Photography, Mrówka Słomniki, Radość Działania – Stowarzyszenie Pracowników ZSO w Słomnikach, Lubimy Pomagać – Szkolne Koło Wolontariatu, Darczyńcy indywidualni – Rodzice, Przyjaciele, Absolwenci ZSO w Słomnikach, Parafia Słomniki, Szkolne Koło Turystyki – Zdobywcy Marzeń.