A A A
Złote gody

Małżeńskie jubileusze świętowało 20 par z naszej gminy. Burmistrz Gminy Słomniki Paweł Knafel w imieniu Prezydenta RP odznaczył Jubilatów złotych godów Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.

11 par małżeńskich świętowało w tym roku złote gody, 7 par szmaragdowe gody, czyli 55-lecie pożycia małżeńskiego i 2 diamentowe gody – 60-lecie związku małżeńskiego. Z tej okazji Burmistrz Gminy Słomniki w imieniu Prezydenta RP  wręczył małżonkom Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Mszę świętą w kościele pw. Bożego Ciała w Słomnikach odprawił ks. Marcin Jastrząb, następnie w Karczmie Słoneczna w Słomnikach odbyły się oficjalne uroczystości wręczenia medali.

Jubilatów przywitała Zastępca Kierownika Urzędy Stanu Cywilnego w Słomnikach Agnieszka Włodarczyk, która podziękowała małżonkom: – W dniu tak bardzo dla Was uroczystym, niech mi będzie wolno podziękować Wam oficjalnie za wszystko czego dokonaliście w Waszym wspólnym życiu. Za Waszą miłość, ofiarność, zrozumienie wielkich celów małżeństwa, za wychowanie Waszych dzieci i nocy przy nich nieprzespanych. Za przykład życia i za każdy siwy włos na Waszej skroni.

Burmistrz Paweł Knafel, zwracając się do Jubilatów, podziękował im za ich trud i wspaniały przykład dla młodych małżeństw, które dopiero rozpoczynają wspólną drogę. – Dziękuję Wam za pokazywanie młodym, że małżeństwo to wspólnota, nie „moje” i „twoje”, ale „nasze”.

Jak co roku śpiewał i grał Jubilatom zespół ludowy Pawie Oczko ze  Szczepanowic; nie zabrakło wspólnego śpiewania i tańców. Wśród gości byli obecni oprócz Burmistrza Gminy Słomniki Pawła Knafla, jego Zastępca Michał Chwastek oraz wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej Maria Jagła.

Pary, które obchodziły swoje jubileusze

Galeria zdjęćDiamentowe gody: Genowefa i Mirosław Chojnaccy, Henryka i Henryk Skrzydlewscy. Szmaragdowe gody: Danuta i Lucjan Buczek, Mieczysława i Marian Jasiówka, Maria i Józef Kurek, Antonina i Mieczysław Pierzchała, Elżbieta i Lucjan Przecherscy, Krystyna i Władysław Serwa, Janina i Władysław Wadowscy. Złote gody: Jadwiga i Maciej Bukowińscy, Maria i Stanisław Kania, Barbara i Zdzisław Karkowscy, Marianna i Marian Majewscy, Ewa i Mieczysław Miszczyk, Anna i Władysław Natkaniec, Anna i Stanisław Pabijan, Wanda i Tadeusz Piątek, Stanisława i Euzebiusz Stompioł, Krystyna i Marian Węgrzynowicz, Elżbieta i Piotr Zembriccy.

Wszystkim dostojnym Jubilatom serdecznie gratulujemy i życzymy jeszcze  wielu szczęśliwych lat wspólnego życia.