A A A
Debata o bezpieczeństwie

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Krakowie wraz z policjantami z Komisariatu w Słomnikach spotkali się z mieszkańcami, by rozmawiać o bezpieczeństwie i najnowszych zagrożeniach.

Założeniem debaty pt. „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ” jest wzmocnienie współpracy Policji z mieszkańcami, co ma ogromny wpływ na skuteczniejsze eliminowanie przez mundurowych zagrożeń, a tym samym przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa mieszkańców.

Spotkanie odbyło się w Miejsko-Gminnym Centrum Kultury. Było ono również okazją do zaprezentowania nowoczesnych narzędzi informatycznych – „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa” oraz aplikacja mobilna „Moja Komenda” – dzięki którym kontakt z Policją stał się możliwy na wyciągnięcie ręki. Uczestnicy debaty  zostali przeszkoleni z zakresu cyberzagrożeń, a także bezpieczeństwa osób starszych. 

Krajowa mapa zagrożeńtutaj

Warto podkreślić, że teraz każdy zainteresowany może mieć możliwość aktualizacji informacji na tej mapie. Za pomocą interaktywnej strony można przekazywać informacje o zagrożeniach występujących w Twojej okolicy. Następnie Policja będzie te sygnały weryfikować. Jeśli informacje się potwierdzą, Policja wprowadzi je wprost na mapy. Dzięki temu rozwiązaniu na mapach znajdą się bardziej szczegółowe informacje, dotyczące również niższych szczebli podziału terytorialnego, w tym dzielnic, osiedli. Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa pozwoli na podniesienie poziomu bezpieczeństwa w miejscach wskazanych przez mieszkańców regionu.

Jak podkreślił komendant Mariusz Gurda z Komisariatu w Słomnikach, zgłoszenia mieszkańców z terenu naszej gminy dotyczą głównie dzikich wysypisk śmieci, incydentów alkoholowych, źle zaparkowanych samochodów.

Aplikacja znajdź dzielnicowego

Aplikacja „Moja Komenda” umożliwia wyszukanie każdego dzielnicowego w Polsce. Aby to zrobić wystarczy wpisać np. własny adres zamieszkania, a aplikacja odnajdzie funkcjonariusza, który dba o nasz rejon zamieszkania oraz pokaże, w której jednostce on pracuje. Dzielnicowych możemy wyszukać także po ich imieniu lub nazwisku. Aby połączyć się z funkcjonariuszem wystarczy jedno kliknięcie. Wyszukiwarka dzielnicowych działa w trybie offline. Użytkownik nie musi mieć dostępu do Internetu, aby odnaleźć swojego dzielnicowego.

Więcej o tej aplikacji – tutaj

Dzielnicowi z terenu Gminy Słomniki

sierż. sztab. Tomasz Wilk. Rejon działania:  Gmina Słomniki - Rejon nr 2 - Prandocin, Prandocin Iły, Prandocin Wysiołek, Muniakowice, Janikowice, Wężerów, Orłów, Smroków, Zagaje Smrokowskie, Brończyce, Waganowice, Czechy, Kępa, Trątnowice.

Telefon stacjonarny: 12-388-29-97 Telefon komórkowy: 608-560-697 E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

  1. asp. Stanisław Lis. Rejon działania:  Gmina Słomniki - Rejon nr 3 Januszowice, Lipna Wola, Wesoła, Niedźwiedź, Ratajów, Polanowice, Szczepanowice, Zaborze Miłocice, Kacice

Telefon stacjonarny: 12-388-29-97 Telefon komórkowy: 608-560-710

E mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

sierż. sztab. Anna Jasica Kustosz Rejon działania:  Rejon nr 1 - obsługuje rejon miasta Słomniki

Telefon stacjonarny: 12-388-29-97 Telefon komórkowy: 608-560-582

E mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zapraszamy do  obejrzenia krótkich filmików, na których zaprezentowane są nowe zagrożenia oraz metody, jak się ich ustrzec.

 

Załączniki:
Pobierz plik (debata.pdf)Prezentacja[ ]2055 kB2017-06-05 15:45