A A A
Marsz Kadrówki

Jak co roku 6 sierpnia o godzinie 17.00 powitaliśmy uczestników tzw. Kadrówki. Pod pomnikiem na Rynku do uczestników marszu przemawiał Burmistrz Paweł Knafel, witając zgromadzonych. Komendant Marszu Dionizy Krawczyński dziękował władzom miasta za przyjęcie i gościnność oraz mieszkańcom, którzy licznie przybyli na Rynek. O znaczeniu historycznym wydarzeń z r. 1914 mówił Jan Józef Kasprzyk- były wieloletni komendant Marszu, a obecnie minister w Kancelarii Prezydenta RP.

Święto Czosnku

Gospodarzami XI Małopolskiego Święta Czosnku byli Wójt Radziemic Marek Słowiński i Burmistrz Gminy Słomniki Paweł Knafel. Wśród gości pojawili się m.in. Wojewoda Małopolski Piotr Ćwik i Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Wojciech Kozak.

Zawody strażackie

W IX Powiatowych Zawodach Sportowo-Pożarniczych dwie drużyny z naszej gminy uplasowały się wysoko: w kategorii męskiej OSP Waganowice zajęły drugie miejsca, zaś drużyna kobieca z OSP Miłocice była czwarta.

Święto Czekolady

Organizowany po raz kolejny przez Centrum Kultury piknik rodzinny Święto Czekolady przebiegł w miłej, rodzinnej atmosferze, której nie zepsuła nawet nieco kapryśna pogoda.

Podpisanie umowy

Gmina Słomniki uzyskała dofinansowanie na budowę ścieżek pieszo-rowerowych. Umowę gwarantującą przyznanie dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego 2014-2020 podpisali Marszałek Województwa Małopolskiego Jacek Krupa i Burmistrz Gminy Słomniki Paweł Knafel – partner wiodący projektu wraz z partnerami z gmin Krzeszowice, Miechów, Iwanowice Sułoszowa.