A A A
Spotkanie z Kard. Dziwiszem

Na ul. Franciszkańskiej 3 w siedzibie Kurii Krakowskiej spotkali się samorządowcy, którzy podpisali umowy o współpracy z Archidiecezją Krakowską dotyczące organizacji Światowych Dni Młodzieży. 

 

25 maja przedstawiciele samorządów, w tym Gminy Słomniki, które podpisały umowy o współpracy na czas Światowych Dni Młodzieży 2016, spotkali się z kard. Stanisławem Dziwiszem, metropolitą krakowskim. Spotkanie było także formą podziękowania za zaangażowanie w to przedsięwzięcie. Rozpoczęło się ono wspólnym odśpiewaniem hymnu Światowych Dni Młodzieży. Następnie Kardynał Dziwisz,  podziękował przedstawicielom samorządów za współpracę i udostępnianie obiektów gminnych  na potrzebny noclegowe dla pielgrzymów. Biskup Damian Muskus, koordynator generalny ŚDM podkreślił, że bez pomocy samorządowców przygotowanie spotkania Ojca Świętego Franciszka z młodymi z całego świata byłoby niemożliwe.

W Gminie Słomniki gościć będzie około 700 pielgrzymów. Światowe Dni Młodzieży rozpoczną się 26 lipca i potrwają do 31 lipca.