Drukuj
Projekt L4

Wasza obecność, cicha, ale bardziej wymowna od wielu słów, wasza modlitwa, codzienne ofiarowanie swych cierpień w jedności z tymi, które Jezus ukrzyżowany poniósł za zbawienie świata, cierpliwa i nawet radosna akceptacja własnej sytuacji są duchowymi zasobami, bogactwem każdej wspólnoty chrześcijańskiej. Nie wstydźcie się być cennym skarbem Kościoła!”

Papież Franciszek do chorych, 9 listopada 2013 r.

Nadszedł czas, by się dobrze przygotować na zbliżające się Światowe Dni Młodzieży, których Polska jest organizatorem. Nie podołamy zadaniu jakie przed nami stoi bez wspólnej modlitwy za to dzieło. Zapraszamy Cię do wspólnego projektu o nazwie L4. W jego ramach, chcemy zjednoczyć Was, chorych i niepełnosprawnych, wokół idei wspólnej troski o dobre przygotowanie i przeżycie Światowych Dni Mło­dzieży. Zaczynamy od proś­by o modlitwę w tej intencji. Jeżeli jesteś osobą doświadczającą cierpienia, prosimy – ofiaruj je Bogu za przygotowania do Światowych Dni Młodzieży. Tak właśnie czynił ich twórca – św. Jan Paweł II: ilekroć stawał przed trudnym zadaniem prosił o pomoc właśnie Was, chorych. Kiedy czekała go trudna pielgrzymka, wymagające zadanie czy po prostu – wielkie dzieło, prosił o modlitwę osoby chore. Przygotowując się do ŚDM pragniemy naśladować naszego Wielkiego Polaka. Chorzy w każdym wieku otrzymają - z rąk młodzieży zaangażowanej przy parafiach - listy z prośbą o modlitwę i ofiarę w intencji ŚDM. W listach zawarta jest też modlitwa dla chorych oraz świadectwa osób, które w swoim życiu doświadczyły cierpienia, lecz nie poddały się zwątpieniu. Być może będziesz mógł być z nami w czasie spotkań z Ojcem Świętym, dla osób niepełnosprawnych i chorych przygotowany zostanie specjalny sektor, a swoją pomocą będą służyć wolontariusze. Pragniemy się modlić z Tobą i za Ciebie. Ty też możesz zrobić bardzo wiele. Twoja modlitwa jest potrzebna.

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas kolejne listy zgłoś chęć do Parafialnego Komitetu ŚDM, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub w Kościele w Słomnikach.

Jeżeli wyrazisz zgodę, wypełnij poniższą deklarację i oddaj ją do Kościoła w Słomnikach – Twoje imię i nazwisko znaj­dą się także w Księdze Modlitwy, którą wręczymy Ojcu Świętemu podczas Światowych Dni Młodzieży. Jeśli znasz takie osoby, pomóż nam się z nimi skontaktować.

TWOJA MODLITWA SŁYSZANA JEST W NIEBIE ZE ZDWOJONĄ SIŁĄ!

 

Komitet Organizacyjny ŚDM w Słomnikach

Załączniki:
Pobierz plik (deklaracja_sdm_l4.doc)Deklaracja[ ]30 kB2015-12-04 13:23
Odsłony: 1867