harcerka stojąca wśród biało-czerwonych flag

Obchody Święta Konstytucji 3 Maja rozpoczęły się uroczystym przemarszem do kościoła w Słomnikach, gdzie odprawiona została Msza Św. za Ojczyznę; następnie pod pomnikiem Ofiar Faszyzmy delegacje złożyły kwiaty. To pierwsze uroczystości Święta Konstytucji 3 Maja w pełnym wymiarze po pandemii.

Spod Miejsko-Gminnego Centrum Kultury w Słomnikach o godz. 8.45 w towarzystwie Orkiestry Dętej „Echo” ze Słomnik  z udziałem m.in. pocztów sztandarowych, harcerzy z 7 GZ "Liski", 7 DH Błyskawica i 7 DH NS "Radosne Bratki" z Waganowic, władz samorządowych,  organizacji partyjnych i społecznych, związków i stowarzyszeń, szkół i przedszkoli oraz licznie zgromadzonych mieszkańców przemaszerowano do kościoła parafialnego pw. Bożego Ciała na Rynku w Słomnikach. Tam jak co roku odbyła się Msza Święta w intencjach Ojczyzny. Celebracji przewodniczył ks. proboszcz Stanisław Włosowicz.

Pod Pomnikiem Ofiar Faszyzmu przy akompaniamencie Orkiestry Dętej „Echo” odśpiewano hymn narodowy, a poczet flagowy, który w tym roku reprezentowali strażacy ochotnicy z Niedźwiedzia uroczyście dokonał zawieszenia flagi narodowej na biało-czerwonym maszcie. Jak co roku poszczególne delegacje złożyły okolicznościowe wieńce. Uroczystość zakończyła się odegraniem wiązanki utworów patriotycznych w wykonaniu Orkiestry Dętek Echo ze Słomnik pod batutą Krystiana Klimczyka.

 

Galeria zdjęć