logo karty seniora

Gmina Słomniki przystąpiła do programu Gmina Przyjazna Seniorom, dzięki członkostwu w programie seniorzy będą mogli m.in. otrzymać uprawniającą do zniżek na terenie całego kraju Ogólnopolską Kartę Seniora oraz brać udział w wielu inicjatywach od edukacji po aktywizację społeczną organizowanych w naszej gminie.

Jak otrzymać Ogólnopolską Kartę Seniora?

Ogólnopolska Karta Seniora uprawnia do korzystania ze zniżek i promocji u partnerów, którzy przystąpili do programu. Ich wykaz –  poniżej. Karta jest imienna i wydana bezterminowo. Należy pamiętać, by mieć przy sobie dokument potwierdzający tożsamość.

Aby otrzymać Ogólnopolską Kartę Seniora należy wypełnić poniżej zamieszczony wniosek i złożyć go w siedzibie Urzędu Miejskiego w Słomnikach, pokój nr 15, I piętro, tel. 123881102, wew. 122, koordynator projektu Małgorzata Klich. Więcej informacji w zamieszczonym poniżej Regulaminie i pod numerem telefonu: 123881102, wew.122.

Udział w programie i wydanie karty są całkowicie bezpłatne.

Zapraszamy lokalne Firmy do współtworzenia Ogólnopolskiej Karty Seniora

Czym jest Ogólnopolska Karta Seniora?

Ogólnopolską Kartę Seniora może otrzymać każda osoba, która ukończyła 60. rok życia i wypełni formularz znajdujący się poniżej, formularz można wypełnić także w Urzędzie Miejskim w Słomnikach, pokój 15. Dzięki niej seniorzy z całej Polski korzystają ze specjalnych ofert przygotowanych przez firmy, które przystępują do programu Ogólnopolska Karta Seniora.

LISTA FIRM I PODMIOTÓW OFERUJĄCYCH RABATY

Co zyskują firmy przyjazne seniorom?

Firmy, które są partnerami Ogólnopolskiej Karty Seniora stają się rozpoznawalne wśród seniorów, a dodatkowo mogą oferować im dowolne rabaty, zniżki oraz oferty specjalne.

Stowarzyszenie MANKO, jako organizator Ogólnopolskiej Karty Seniora, pomaga firmom partnerskim w promowaniu ich marki poprzez m.in. zamieszczanie reklam w ogólnopolskim magazynie „Głos Seniora” oraz jego lokalnych edycjach, a także umieszczając informację o oferowanej zniżce na naszej stronie internetowej www.glosseniora.pl. To od firmy partnerskiej zależy, w jakim zakresie chce współtworzyć Ogólnopolską Kartę Seniora i jakie działania chce z nami podejmować.

Jak firma może zgłosić się do programu Ogólnopolska Karta Seniora?

Wystarczy, że przedstawiciel firmy wypełni formularz zgłoszeniowy – znajdujący się na odwrocie – i odeśle go na adres Stowarzyszenia MANKO ul. Słowackiego 46/30, 30-018 Kraków. Pomoc i niezbędne informacje można uzyskać u koordynatora projektu, Małgorzata Klich, pokój nr 15, tel. 123881102, wew. 122.

 Gmina Słomniki przyjazna seniorom

Sejmik Województwa Małopolskiego ustanowił rok 2022 Rokiem Seniora i Solidarności Międzypokoleniowej. Burmistrz Gminy Słomniki Paweł Knafel podpisał ze Stowarzyszeniem MANKO oraz Międzynarodowym Instytutem Rozwoju Społecznego porozumienie o partnerstwie w ramach Programu Gmina Przyjazna Seniorom – Ogólnopolska Karta Seniora. Bierze w nim udział już 180 gmin z terenu całej Polski oraz ponad 2600 firm, instytucji uwzględniających zniżki w ramach Ogólnopolskiej Karty Seniora.

Dzięki partnerstwu w ramach Programu Gmina Przyjazna Seniorom wśród naszych Seniorów bezpłatnie dystrybuowane będą Ogólnopolskie Karty Seniora uprawniające do zniżek w różnych instytucjach, sklepach, ośrodkach rehabilitacji itp.; kolejne bezpłatne wydania „Głosu Seniora” - już dziś do odebrania w Urzędzie Miejskim w Słomnikach, oraz materiały edukacyjne i szkoleniowe dla Seniorów. Już w marcu seniorzy będą mogli składać wnioski o wyrobienie Karty Seniora w Urzędzie Miejskim w Słomnikach. O szczegółach będziemy informować już wkrótce. Seniorzy mają możliwość udziału w licznych inicjatywach edukacyjno-aktywizacyjnych na terenie naszej gminy oraz uczestniczyć w szkoleniach, m.in.:

 • Stop Manipulacji – nie daj się oszukać!;
 • Solidarni z Seniorami – Razem Damy Radę;
 • Poznaj Swojego Sąsiada – Seniora;
 • Małopolska Przyjazna Pszczołom;

oraz konkursach:

 • Stylowi Seniorzy,
 • Zwierzak Lekiem na Samotność,
 • Senior Działkowiec,
 • Małopolanie Przyjaźni Pszczolom;
 • Przekaż nam swój Przepis,
 • Patriotyczny Głos Seniora,
 • Senior Moto – Retro,
 • Miłość po 60-tce.

Zapraszamy seniorów do udziału w konkursach. Niezbędne informacje TUTAJ. Seniorzy mogą również bezpłatnie uczestniczyć w corocznych Ogólnopolskich Senioraliach w Krakowie. Stowarzyszenie MANKO będzie także wspierać naszą gminę we wszelkich działaniach pro-seniorskich oraz pozyskiwaniu kolejnych lokalnych przedsiębiorców/firm honorujących Ogólnopolską Kartę Seniora. Więcej informacji uzyskają Państwo u koordynatora projektu pod numerem tel. 0123881102, wew. 122. Śledźcie Państwo naszą stronę oraz konto na Facebooku, gdzie będziemy informować o wszystkich inicjatywach Programu!

 

Załączniki:
Pobierz plik (Formularz-OKS-dla-seniora-AKTUALNY-2021-z-NOWYM-ADRESEM-Urocze-12.pdf)Formularz-OKS-dla-seniora-AKTUALNY-2021-z-NOWYM-ADRESEM-Urocze-12.pdf[ ]1528 kB2022-04-27 15:25
Pobierz plik (nowy formularz zgloszeniowy dla firm OKS 2021.pdf)nowy formularz zgloszeniowy dla firm OKS 2021.pdf[ ]610 kB2022-04-27 15:26
Pobierz plik (Regulamin-programu GPS.pdf)Regulamin-programu GPS.pdf[ ]256 kB2022-04-27 15:26