herb powiatu krakowskiego głowa orła

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do składania wniosków i przypominamy, że jedyną ścieżką złożenia wniosku jest platforma ePUAP.

Pula środków przeznaczonych na dofinansowanie wynosi 250 000 zł, a maksymalna wysokość dotacji to 4 000 zł. Dotacje przeznaczone są na zakup i montaż nowego źródła ciepła, takiego jak: kocioł gazowy, piec zasilany prądem elektrycznym, instalacja solarna z kolektorami słonecznymi lub pompa ciepła. Preferowane będą inwestycje powiązane z demontażem kotła na paliwo stałe.

Nabór wniosków trwać będzie od 4 maja 2022 r. do osiągnięcia 150% środków przewidzianych na udzielenie dotacji, jednak nie dłużej niż 30 dni, tj. do dnia 2 czerwca 2022 r.

W przypadku wątpliwości dotyczących warunków uczestnictwa w programie lub sposobu wypełnienia i złożenia wniosku zachęcamy do zadawania pytań (drogą mailową: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., telefonicznie 12 39 79 408 lub w komentarzach pod postem). W następnym tygodniu przekażemy szczegółowe odpowiedzi na wszystkie zebrane od Państwa pytania i wyjaśnimy zgłaszane wątpliwości dotyczące realizacji programu. Szczegółowe informacje dostępne są TUTAJ.