Drukuj
Urna wyborcza

Prezentujemy oficjalne wyniki wyborów na Burmistrza Gminy Słomniki, Radnych Rady Miejskiej, Powiatu Krakowskiego oraz Sejmiku Wojewódzkiego Województwa Małopolskiego.

Burmistrzem Gminy Słomniki pozostaje pan Paweł Knafel, na którego głosowało 3487 wyborców, przeciwko głosowało 1391 osób. W wyborach Burmistrza Gminy Słomniki wzięło udział 4997 osób spośród 8296 uprawionych do głosowania.

W wyborach do Rady Miejskiej wzięło udział 3920 osób, spośród 8296 uprawionych do głosowania.

Oto nowy skład Rady Miejskiej w kadencji 2018–2023:

 Okręg nr 1 (Miasto Słomniki: ul. Słoneczna, Św. Jana Pawła II, Św. Jadwigi Królowej, Św. Siostry Faustyny)

Zwyciężyła pani Anna Mulewicz (KWW Wspólna Gmina) – 215 głosów.

Pan Jan Więcej (KW Prawo i Sprawiedliwość) – 117 głosów

Okręg nr 2 (Miasto Słomniki, ulice: Józefa Bema, Kolejowa, Tadeusza Kościuszki, Stanisława Mirka,  Wiśniowa)

Zwyciężył pan Krzysztof Szaleniec (KWW Wspólna Gmina) – 188 głosów

Pan Waldemar Jędrychowski (KW Prawo i Sprawiedliwość) – 104 głosy

Okręg nr 3 (Miasto Słomniki-ulice: Górzysta, Grunwaldzka, Karpacka, Kazimierza Wielkiego, Jana Kilińskiego, Władysława Łokietka, Stefana Okrzei, Tadeusza Rejtana, Rynek, Rzemieślnicza, Rzeźnicza, Juliusza Słowackiego, Stanisława Staszica, Strzelecka, Wolności, Zamknięta,  Stefana Żeromskiego)

Zwyciężył pan Jarosław Jędrychowski (KWW Wspólna Gmina) – 173 głosy

Pani Zofia Jędrzejczyk (KW Prawo i Sprawiedliwość) – 122 głosy

Okręg nr 4 (Miasto Słomniki-ulice: Batorego, por. Stanisława Brykalskiego, Józefa Chełmońskiego, Fryderyka Chopina, Jana Kasprowicza,  Wojciecha Kossaka, Krótka, Zygmunta Krasińskiego, Joachima Lelewela, 29Listopada, Jacka Malczewskiego, Jana Matejki, Adama Mickiewicza, Stanisława Moniuszki, Cypriana Kamila Norwida, Partyzantów, Józefa Poniatowskiego, Proszowska, Luciana Rydla,  Stanisława Wyspiańskiego)

Zwyciężyła pani Ewa Warda-Kaszuba (KWW Wspólna Gmina) – 199 głosów

Pan Kamil Ciałowicz (KW Prawo i Sprawiedliwość) – 167 głosów

Okręg nr 5 (Miasto Słomniki-ulice: majora Hubala, Krakowska, 3-go Maja, Niecała, Polna, Onufrego Zagłoby)

Zwyciężył pan Piotr Ciszewski (KWW Wspólna Gmina)  – 159 głosów

Magdalena Beliczyńska (KW Prawo i Sprawiedliwość) – 115 głosów

Okręg nr 6 (Brończyce, Czechy, Kępa)

W okręgu tym głosowanie nie odbyło się z powodu zarejestrowania tylko jednego kandydata.

Radną została jedyna kandydatka pani Maria Jagła (KWW Wspólna Gmina)

Okręg nr 7 (Niedźwiedź, Trątnowice)

Zwyciężył pan Piotr Kłosiński (KWW Wspólna Gmina)  – 194 głosy

Pani Magdalena Cieślik (KW Prawo i Sprawiedliwość) – 92 głosy

Okręg nr 8 (Polanowice, Szczepanowice)

W okręgu tym głosowanie nie odbyło się z powodu zarejestrowania tylko jednego kandydata.

Radną została jedyna kandydatka pani Jolanta Jamborska (KWW Wspólna Gmina)

Okręg nr 9 (Ratajów, Zaborze)

Zwyciężyła pani Renata Stanek (Komitet wyborczy PSL) – 139

Teresa Majchrowicz (KWW Komitet Samorządowy) – 128

Władysław Janik (KWW Wspólna Gmina) – 84

Teresa Kralka (KWW SLD Lewica Razem) – 69

Okręg nr 10 (Miłocice, Wesoła)

Zwyciężył pan Adam Przecherka (Komitet Wyborczy PSL) – 305 głosów

Pan Mariusz Guzik (KW Prawo i Sprawiedliwość) – 103 głosy

Okręg nr 11 (Januszowice, Kacice, Lipna  Wola)

Zwyciężyła pani Irena Podsiadło (KWW Wspólna Gmina) – 225 głosów

Wiesław Wolny (KW Prawo i Sprawiedliwość) – 181 głosów

Okręg nr 12 (Orłów, Smroków, Wężerów, Zagaje Smrokowskie)

Zwyciężyła Bożena Furgalska (KWW Wspólna Gmina) — 219 głosów

Pan Stanisław Smoczyński (KW Prawo i Sprawiedliwość) — 187 głosów

Okręg nr 13 (Janikowice, Muniakowice, Prandocin-Iły I, Prandocin-Iły)

W okręgu tym głosowanie nie odbyło się z powodu zarejestrowania tylko jednego kandydata.

Radnym został jedyny kandydat pan Grzegorz Płażek (KWW Wspólna Gmina)

Okręg nr 14 (Prandocin)

W okręgu tym głosowanie nie odbyło się z powodu zarejestrowania tylko jednego kandydata.

Radną została jedyna kandydatka pani Beata Żak (KWW Wspólna Gmina)

Okręg nr 15 (Prandocin-Wysiołek, Waganowice)

Zwyciężyła pani Jolanta Ziarko (KWW Wspólna Gmina) – 110 głosów

Pani Zofia Buczek (KWW Wspólna Gmina) – 83 głosy

Pan Mirosław Dziedzic (Komitet Wyborczy PSL) –74 głosy

W wyborach do Rady Powiatu w Okręgu nr 3 obejmującego Gminy Słomniki i Kocmyrzów-Luborzyca zwyciężyli: pan Włodzimierz Okrajek (Polskie Stronnictwo Ludowe) – 1630 głosów; pan Włodzimierz Tochowicz (Prawo i Sprawiedliwość) – 1627 głosów oraz pani Beata Bartoszek (Prawo i Sprawiedliwość) – 921 głosów.  

W wyborach do Sejmiku Województwa Małopolskiego z  Okręgu nr 2 zwyciężyli: Wojciech Kozak (PSL) – 17 631 głosów; Jacek Krupa (KO) – 22 716 głosów; Elżbieta Achinger (KO) – 8 256 głosów; Rafał Bochenek (PiS) – 38 446 głosów; Łukasz Smółka (PiS) – 12 270 głosów; Bogdan Pęk (PiS) – 11 078 głosów.

Odsłony: 3718