Drukuj
WOŚP 2015

11 stycznia w różnych punktach naszej gminy i miasta wolontariusze WOŚP zbierali do puszek pieniądze na szczytny cel.

W tym roku graliśmy dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz godnej opieki medycznej seniorów.

Zbiórka trwała cały dzień, a punktualnie o 16.30 w Centrum Kultury Orkiestra Dęta Echo ze Słomnik dała sygnał do rozpoczęcia występów i koncertów. Na scenie MGCK wystąpiły wokalistki Karina Komenda i Kasia Białokoz, zespoły Nie wiem, Gra Wstępna, Bez Nazwy i The Once band. W holu Centrum Kultury przepyszny poczęstunek przygotowały panie z KGW z Polanowic, a Kamil Łakomy, student ratownictwa medycznego, szkolił młodzież i dorosłych w udzielaniu pierwszej pomocy. Nie zabrakło również licytacji, w czasie której mieszkańcy naszej gminy stoczyli prawdziwe boje o kilkanaście niezwykle ciekawych przedmiotów i pamiątek. Punktualnie o 20.00 wszyscy wyszli do parku przy MGCK, żeby wysłać światełko do nieba, czyli puścić jeden z lampionów w kształcie serca. Niestety w tym roku pogoda nie była łaskawa, a pokonanie silnego wiatru było nie małym wyzwaniem – udało się wzlecieć jedynie kilku serduszkom.

Jaki był efekt tegorocznego finału WOŚP w Słomnikach? Jeszcze więcej datków niż w zeszłym roku! Wolontariuszom udało się zebrać do puszek oraz w czasie licytacji w sumie ponad 19 tysięcy złotych!

www.mgckslomniki.pl

Odsłony: 4719