A A A
parking PKP Słomniki Miasto

Nowoczesny parking „parkuj i jedź” dla kierowców podróżujących szybką koleją aglomeracyjną powstał przy stacji PKP Słomniki Miasto, podobny obiekt jest do dyspozycji kierowców przy stacji PKP Słomniki oraz PKP Niedźwiedź.

Kierowcy mają do dyspozycji 20 miejsc parkingowych, osobno utworzono 3 miejsca dla osób niepełnosprawnych, a także 2 miejsca typu K+R „Kiss and ride”– to miejsca do krótkiego postoju; dla rowerzystów zamontowano 20 stojaków rowerowych. Parking jest oświetlany z wykorzystaniem technologii energooszczędnej – za pomocą 6 lamp solarnych wraz z turbiną; użytkownicy mogą się przekonać, jak efektywnie jest to oświetlone wieczorową porą. Zamontowano także bariery ochronne, kosze na śmieci, a także zagospodarowano tereny zielone, wykonano także drogą dojazdową do parkingu, który znajduje się za budynkiem stacji.

Gmina Słomniki pozyskała środki na tę inwestycję z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014–2020 w kwocie 271 379,35 zł; koszt całościowy inwestycji wyniósł  465 586,01 zł.

Oprócz stacji PKP Słomniki Miasto  parkingi „park and ride” powstał przy stacji PKP Słomniki oraz  PKP Niedźwiedź  Galeria zdjęćW sumie w systemie „parkuj i jedź” w gminie Słomniki  jest  to ok. 150 miejsc parkingowych dla samochodów oraz ok. 60 miejsc dla rowerów.

Bądź na bieżąco: