Drukuj
Budowa przedszkola

Powstające przy ul. Świerczewskiego przedszkole samorządowe z oddziałami dla dzieci niepełnosprawnych budowane w innowacyjnej technologii pasywnej ma zostać oddane do użytku przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego 2015/2016.

Jest to nowoczesna placówka edukacyjna dla dzieci w wieku przedszkolnym z bogatym wyposażeniem.

Na jej terenie znajdują się:

Obiekt przystosowany jest dla dzieci niepełnosprawnych z dostępem do wszystkich pomieszczeń użytkowych znajdujących się na parterze i antresoli budynku.

 Trwają intensywne prace wewnątrz przedszkola.

Etap prac w 2014 r. zakończył się instalacją ogrzewania podłogowego i położeniem wylewki, a także montażem okien.

W styczniu i lutym tego roku rozprowadzono elektrykę i otynkowano ściany wewnętrzne. Zamontowano rury wentylacyjne, będzie podłączana instalacja wentylacyjna z kotłownią. Ukończono wewnątrz budowę podjazdów dla niepełnosprawnych i antresoli.

Już wkrótce rozpoczną się prace wykończeniowe: malowanie ścian, położenie płytek i materiałów wykończeniowych na podłogi.

W obszernym holu trwają prace nad miniścianką wspinaczkową, będzie tam także basen kulkowy.

Przedszkole budowane jest innowacyjną techniką pasywną, umożliwiającą zmniejszenie zużycia energii, a w konsekwencji ograniczenie lub uniknięcie emisji CO2. Gmina Słomniki należy do liderów w budowaniu budynków użyteczności publicznej technika pasywną.

Inwestycja finansowana jest z budżetu Gminy Słomniki oraz ze środków PFRON będących w dyspozycji Województwa Małopolskiego.

Został złożony wniosek o dofinansowanie z programu LEMUR realizowanego przez Narodowy Fundusz Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Wartość inwestycji  to ponad  6 mln złotych.

Marzec 2015

Październik 2014

Kwiecień 2014

 

Odsłony: 4000