Drukuj
Pikniku strażacki w Niedźwiedziu

Ponad 500 dzieci z przedszkoli i szkół naszej gminy bawiło się na pikniku strażackim na stadionie przy remizie OSP w Niedźwiedziu. Dziecięca energia rozpierała maluchy, które z ogromnym entuzjazmem wcielały się w role małych strażaków. Patronem wydarzenia był Burmistrz Gminy Słomniki.

Dzieci mogły zobaczyć akcję gaszenia pożaru, przejść kurs udzielania pierwszej pomocy, założyć kombinezon ochronny używany podczas akcji ratowniczych. Oczywiście nie mogło zabraknąć zwiedzania samochodów strażackich: dzieci mogły poczuć się jak strażacy: siedząc w kabinie za kierownicą, rozmawiać przez radiostację, włączyć syrenę alarmową. Mogły tez poczuć się jak osoby ratowane,  wypróbowując sprzęt ratowniczy. Każda klasa otrzymała upominki: figurkę strażaka i słodką przekąskę.

Piknik odbył się w ramach Dni Otwartych Remiz i został zorganizowany przez  OSP Niedźwiedź wraz z Wojskową Strażą Pożarną z Niedźwiedzia, 8 Bazą Lotnictwa Transportowego w Balicach, OSP Miłocice. Patronem wydarzenia był Burmistrz Gminy Słomniki.

Galeria zdjęć

Odsłony: 2098